Özbekistan Kazakistan Turu

 ÖZBEKİSTAN VE KAZAKİSTAN 
GEZİ PROGRAMI
6 GECE / 7 GÜN
 
 
Çarşamba
İSTANBUL-TAŞKENT
16.30 İstanbul-Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Sofuoğlu Turizm kontuarında buluşma.
18:35 THY ile Taşkent’e hareket.
 
1.Gün / Perşembe
TAŞKENT
01:10 (yerel saat) Özbekistan’ın başkenti Taşkent havaalanına iniş ve karşılama. Otele yerleşme. Sabah kahvaltısı sonrası Taşkent gezisi: Taşkent'te bulunan Barak Han medresesi, Kökeldaş medresesi, Kaffal Şaşi  türbesi, Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın görülmesi Emir Timur Han meydanı, İstiklal meydanı, Alişir Nevai tiyatrosu meydanı. Çarşı Pazar gezisi ve serbest alışveriş. Akşam yemeği ve geceleme.
 
2.Gün / Cuma
TAŞKENT-TÜRKİSTAN
07:00 Otelde sabah kahvaltısı. Kazakistan'da bulunan Türkistan şehrine karayolu ile hareket (300 km). Turkistan şehrine varış ve ÇİMKENT oteline yerleşme. Türkistan'da Kazak milli yemeklerinin sunulduğu restoranda öğle yemeği. HOCA AHMET YESEVİ türbesi'nin ziyareti. Akşam yemeği. Geceleme otelde.
 
3.Gün / Cumartesi
TÜRKİSTAN – SEMERKANT
07:00 Otelde sabah kahvaltısı. Kahvaltıdan sonra sınıra hareket. Sınır ve gümrük prosedürlerinden son Semerkant’a hareket (300km). Yol üzerinde öğle yemeği. Semerkant’a varış. Otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
4.Gün / Pazar
SEMERKANT
06:00 Otelde sabah kahvaltısı. Semerkant şehri gezisi: Registan meydanı’da bulunan üç medrese: Uluğbey, Tilla Kari ve Şirdar Medreseleri,  Şâh-ı Zinde Türbesi, TİMUR ve Temuriler türbesi ziyaretleri. Öğle yemeğinden sonra İMAM MATÜRİDİ ve İMAM BUHARİ türbeleri ve Hazret-i Hızır Mescidi ziyareti.Ruhabad türbesi, Hazret Hızır camii ve Hazreti Danyal türbesi’nin ziyaret edilmesi,  Bibi Hanım mescidi, Uluğbey Rasathanesi. Sıyob pazari gezisi. Akşam yemeği ve otelde geceleme.
 
5. Gün / Pazartesi
SEMERKANT-BUHARA
06:00 Otelde sabah kahvaltısı. Sabah kahvaltısı ardından Buhara şehrine karayoluyla hareket (284 km). Buhara’ya varış. Otele yerleşme. Öğle yemeğinden sonra Buhara'yı dünyada eşsiz manevi şehir kılan Çar-Minar minaresi, İsmail Samani türbesi, Magaki Attari türbesi, Eyyüb Peygamber çeşmesi ve türbesi, Uluğ Bey medresesi, Ark kalesi, Lebi Havuz camii, Poyi Kalon kompleksi: Kalan minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan türbesi. Akşam yemeği ve otelde geceleme.
 
6. Gün / Salı
BUHARA-TAŞKENT
Otelde sabah kahvaltısı ardından Buhara şehri gezi ve ziyaretleri; Abdülhalık Goncdevani, Arif-i Rivegeri, Mahmud-i İncirfagnevi, Ali Ramiteni, Muhammed Baba Semması’ Seyyid Emir Külal, BAHAEDDİN NAKŞİBENDİ  ve valideleri’nin  türbe ve külliyelerinin ziyareti. Serbest zaman ve alışveriş. Akşam yemeği. Saat 20:00’te havaalanına transfer. 20:50 Taşkent’e uçuş HY-1338 21:50 Taşkent’e varış. Havaalanında karşılama ve otele transfer. Otele yerleşme ve geceleme
 
7. Gün / Çarşamba
TAŞKENT – İSTANBUL
03:30 Taşkent havalimanına transfer, pasaport ve check in işlemleri. 05:55 THY ile İstanbul’a uçuş (5 saatlik bir uçuş süresi) 09:15 İstanbul’a varış.
 
ACENTAMIZIN HİZMETLERİ
* THY ile İstanbul-Taşkent gidiş-dönüş uçak bileti (havaalanı vergileri dâhil).
* Özbekistan Havayolları ile Buhara-Taşkent uçak bileti (havaalanı vergileri dâhil).
* 6 gece 4 yıldızlı otellerde iki kişilik odada kişi başı konaklama (oda + kahvaltı + öğle yemeği + akşam yemeği).
* Gezimiz İstanbul Havaalanında başlar, İstanbul Havaalanı’nda biter.
* Tüm transferler ve rehberlik hizmetleri. Zorunlu seyahat sigortası.
* Çift girişli Özbekistan Vizesi ve Yurtdışı Çıkış Harcı.

SOFUOĞLU TURİZM

0422 325 45 63 - 0422 323 44 01

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 

 

Sofuoğlu Turizm Hac & Umre  Ltd.Şti Söğütlü Camii Yanı Hamideye Han Kat 3  Tel : +90 422 325 45 63

Sitenin Tüm Hakları sofuoğlu Turizm`e aittir, kopyalanması yasaktır.